Mina Elän: I Am Alive
zo 24 aug 2025 | 19:30 ma 24 aug 2026 | 19:30
€32,50
Een diepe duik in de Finse ziel. Daarmee sluit deze zondag stemmig af in de Stiftskerk. Voor de pauze is het woord vooral aan hedendaagse componisten zoals Esa -Pekka Salonen en composer in residence Olli Mustonen die met Minä Elän, Ik leef, een klein meesterwerk voor fluit en piano destilleerde uit de laatste woorden van de Finse dichter Aleksis Kivi, die op achtendertigjarige leeftijd nota bene op Oudejaarsavond overleed.
Even aangrijpend is het meesterlijke portret van Jean Sibelius in enkele van zijn weinig gehoorde kamermuziekwerken. Vooral zijn Pianokwintet, geschreven kort nadat zijn dochtertje overleed, is van een schrijnende schoonheid. Een concert dat Sibelius als medemens erg dichtbij brengt.
Programma:
Jean Sibelius (1865–1957)
Finlandia (arr. voor piano door de componist)
Anna Fedorova (piano)
Jean Sibelius (1865–1957)
Andante Malinconico
Torleif Thedéen (cello) & Marianna Shirinyan (piano)
Riikka Talvitie (1970–)
Golden Cradle
Minna Pensola (viool)
Olli Mustonen (1967–)
Pianokwintet
Olli Mustonen & Meta4
-pauze-
Olli Mustonen (1967–)
Sielulintu
Olli Mustonen (piano)
Jean Sibelius (1865–1957)
Vattendropper (Regendruppels)
Daniel Rowland (viool) & Maja Bogdanović (cello)
Jean Sibelius (1865–1957)
Lulu Waltz
Atte Kilpeläinen (altviool) & Marianna Shirinyan (piano)
Jean Sibelius (1865–1957)
Berceuse
Daniel Rowland (viool) & Anna Fedorova (piano)
Jean Sibelius (1865–1957)
Pianokwintet in G mineur (delen 1, 3 & 5)
Marianna Shirinyan (piano), Daniel Rowland (viool), Tim Brackman (viool), Floor Le Coultre (altviool), Maja Bogdanović (cello)
Encore:
Toivo Kärki/arr. Minna Pensola
Siks oon mä suruinen – Finse Tango
Minna Pensola (viool), Antti Tikkanen (viool), Jani Pensola (contrabas)
Tickets:
Toegangsprijs € 32,50
Jongeren t/m 23 jaar: € 15,00